4,8
Rated 4,8 out of 5
4,8 na 5 gwiazdek (na podstawie 365 opinii)

Zobacz wszystkie opinie o mojej pracy.

Szybka pomoc 100% dyskrecji Gwarancja uczciwości


  Pokonanie strachu

  Ruch na świeżym powietrzu

  Wyprawa na rower, trucht dookoła osiedla, wyjście na basen, siłownia, prace w ogródku. Każdy wysiłek jest dobry na stres i depresję, ponieważ podnosi poziom dopaminy i serotoniny w mózgu.

  Uświadom sobie, że strach wystąpił

  Jak walczyć ze strachem ?

  Kiedy tylko poczujesz strach, zaakceptuj, że Cię dopadł i że jest to coś absolutnie naturalnego – odczuwać strach. Strach najzwyczajniej w świecie ogarnia Cię kiedy spotykasz się z czymś nowym, bądź gdy w Twoim życiu pojawiają się jakieś trudności lub niepewności.

  Dużo śmiechu

  Dzięki temu, że się śmiejesz to stajesz się bardziej odporna na choroby i depresje, Śmiech powoduje, że słabiej odczuwasz ból, leczy rany, zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Jeśli zaczniesz lękowi śmiać się w nos, przestanie cię za niego wodzić.

  Spróbuj przejąć kontrolę nad lękiem

  Nie bój się konfrontacji ze swoim strachem starając się konsekwentnie robić chociażby jedną rzecz, której się obawiasz, bez względu na to, jak trywialne mogą być działania jakie podejmiesz. Badania mówią o tym, że wielokrotne wystawianie się na sytuacje, których się boimy obniża naszą reakcję psychologiczną na takie sytuacje. Powoduje, że jesteśmy gotowi aby łatwiej sobie z nimi poradzić lub nawet zupełnie pokonać lęk i nigdy więcej go nie odczuwać.

  Mózg pierwotny

  W prymitywnej części naszego mózgu, w ciele migdałowatym, pojawia się strach, jako jedna z najbardziej naturalnych emocji. Płaty czołowe oraz inne części mózgu wprowadzają logikę do naszego myślenia. W stanach niepokoju dobrze jest do niej wrócić i przemyśleć sprawę. Gdy zaczniesz się czegoś bać, pomyśl trzeźwo o realnych zagrożeniach, które właściwie nie istnieją, bo są podyktowane twoim lękiem.

  Nie zapominaj o oddychaniu

  Kiedy skupisz się na swoim oddechu, licząc głębokie wdechy i wydechy, wyciszysz gonitwę umysłu, która wzmaga twój niepokój.

  Wskaż swoje największe lęki

  Określ bardzo szczegółowo, co sprawia, że paraliżuje Cię lęk i z jakiego powodu się tego boisz. Zadaj sobie pytanie, czy moje obawy są faktycznie realistyczne i czy mają rację bytu, biorąc pod uwagę sytuację, w które aktualnie się znajdujesz? Zrozumienie źródeł i przyczyn naszych lęków pomaga nam zrozumieć, co tak naprawdę czujemy i skąd się to bierze.

  Kino może pomóc

  Odczujesz ulgę, jeśli przez jakiś czas nie będziesz analizować tego, co czujesz. Pozwoli Ci na to seans filmowy, który pomoże Ci się zrelaksować.

  Obdarz swój strach miłością

  Wyobraź go sobie. Jak widzisz swój strach? Jako potwora z obnażonymi kłami? Czy może jest czarną plamą bez twarzy? Przypomina opuszczony, pokryty mgłą las? Postaw strach obok siebie i napisz do niego jak do przyjaciela. Pomyśl o tym, że to jest stwór, który może istnieć obok Ciebie, który też ma wolę życia.

  Strach nie jest prawdziwy

  Im bardziej dopuszczamy do sytuacji, aby nasz mózg studiował, malował różne negatywne wyobrażenia tym mocniej sprawiamy, że zaczynamy niepotrzebnie koloryzować sytuację co potęguje w nas strach. Zaczyna nas ona paraliżować i widzimy rzeczy jako coś znacznie trudniejszego niż są one tak naprawdę.

  Odwróć uwagę od strachu

  Żeby nie dopuścić do powstania spirali czarnych myśli, zajmij się czymś. Najlepiej, żeby była to czynność mechaniczna, ale pochłaniająca Cię na dłuższą chwilę.

  Próba zapanowania nad strachem

  Kiedy pogodzisz się z tym, że się boisz, opanuj swój strach i zamień go w swojego sojusznika. Daj sobie moment, aby w zaakceptować emocje, które Cię ogarniają. Zdaj sobie z nich sprawę, jednak nie pozwól, aby Cię sparaliżowały i sprawiły, że staniesz się całkowicie bezradna.

  Poszukaj ludzi, którzy wygrali ze strachem

  Zdobądź się na rozmowę z kimś, kto w danej chwili lub w przeszłości robił rzeczy podobne do tych, które Ty chcesz zrobić, jednak boisz się za nie zabrać. Spytaj go, czy również doświadczał strachu i czy bał się w czasie ich wykonywania, a jeśli tak, jak sobie był w stanie z nim poradzić i go przezwyciężyć.

  Łono natury

  Jaki widok najbardziej ciebie uspokaja? Często bywa, że jest to natura. Chmury, woda, drzewa. Jeśli nie masz przyrody obok siebie, poszukaj pięknych zdjęć w internecie.

  Zaakceptowanie strachu

  Naucz żyć się się z tym, że uczucie strachu będzie Ci towarzyszyło i może wystąpić w momentach, gdy podejmujesz się działań, które są dla Ciebie czymś całkowicie nowym lub powodują, że musisz opuścić swoją strefę komfortu. Jest coś nieprzyjemnego i niepokojącego, gdy wyruszasz zdobywać nowe nieodkryte dotąd miejsca nie posiadając gwarancji, że Ci się to przedsięwzięcie powiedzie i wszystko będzie dokładnie tak, jak zakładał plan. Nie dopuszczaj do tego, aby powstrzymywało Cię to przed zrobieniem czegoś nowego.

  Śpiewaj mantry

  Bardzo skutecznie działają buddyjskie mantry typu: „Mogę być wypełniona miłującą dobrocią”, „Jest ze mną zdrowie i szczęście”, „Jestem w stanie doświadczyć obfitości”.

  Opowiadaj przesadnie o swoim strachu

  Ta prosta metoda może okazać się zbawienna. Opowiedz komuś, o tym, że się boisz, nie boj się przesadnie wielkich słów i emocji. Powtórz to przynajmniej 3 razy, za każdym razem wyolbrzymiając historię. Niedługo później zdasz sobie sprawę, że w końcu to wszystko zwyczajnie wyda Ci się zabawne.

  Źródło: https://blog.otylia.pl/jak-pokonac-strach/

  Jak walczyć ze strachem ?

  Karty tarota odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania oraz na wiele, wiele innych. Rezultatem poznania przyszłych wydarzeń dzięki Tarotowi jest możliwość spojrzenia na swoje życie z zupełnie innej, obiektywnej perspektywy i zaplanowania swojego życia inaczej, czyli tak, abyśmy osiągnęli szczęście, miłość, zdrowie, pieniądze i bezpieczeństwo.

  Nie będzie wielkim odkryciem stwierdzenie, że wróżba tarota to sposób na zmianę swojego dotychczasowego życia na lepsze. Ty zdecyduj czy chcesz tej zmiany już dziś.

  zamów wróżbęjak zamówić wróżbę


  Tagi wpisu: Jak walczyć ze strachem ? horoskop, ,

  Losuj kartę tarota

  Kliknij w poniższą kartę, aby wylosować dla siebie kartę dnia.

  Losuj jedną kartę tarotakarta dnia

  O mnie

  Wróżka Otylia Posiadam ponad 20 lat doświadczenia w stawianiu kart tarota oraz numerologii. Podstaw wróżenia nauczyła mnie moja babcia, resztę wiedzy szlifowałam przez lata a ciężka praca zaowocowała tym, gdzie teraz jestem i co robię. Jestem osobą bezkompromisową i zawsze we wróżbie mówię to, co pokazuje mi rozkład kart tarota a nie to, czego oczekuje ode mnie klient.

  Moi klienci to osoby w różnym wieku, z różnym wykształceniem i różnej płci. Wróżę lekarzom, prawnikom, politykom, przedsiębiorcom, studentom, gospodyniom domowym i pracownikom biurowym. Po porady zgłaszają się do mnie polacy mieszkający za granicą. Tak naprawdę nie ma reguły, ponieważ moim klientem może zostać każda pełnoletnia osoba. Nie wróżę przez telefon i sms. Wróżę online przez e-mail. Jestem dostępna niemal 24h na dobę.

  Z kart tarota wspieranych numerologią wróżę już kilkadziesiąt lat. Przez ten czas postawiłam tarota tysiącom osób, potrzebujących wsparcia i wskazówek dotyczących ich losu w niedalekiej przyszłości. Dzięki swojemu doświadczeniu i doskonale rozwiniętej intuicji jestem w stanie pomóc przy naprawdę trudnych i decydujących wyborach życiowych. Moja rada potrafi być bezcenna, mój Tarot czeka a decyzja należy do Ciebie.

  Do kontaktu ze mną proszę się posłużyć adresem e-mail: wrozka@otylia.pl. Lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie zamów wróżbę. Pozdrawiam serdecznie.

  Opinie o mnie

  opinie

  “Witam Pani Otylio, dziękuję za tak szybką odpowiedź na moje pytania to niesamowite jak dokładnie opisała Pani nas oboje wróżba wygląda na bardzo pozytywną, tak więc muszę się sprężyć aby pomóc w jej realizacji”

  Pani Izabela


  opinie

  “Dziękuję za szybką odpowiedź. Nie jest co prawda zbyt optymistyczna, ale chyba takiej się spodziewałam. Zobaczymy zatem, jak sprawy się potoczą, bez hurraoptymistycznego podejścia. Pozdrawiam ”

  Pani Ewa


  opinie

  “ Dzień dobry Pani Otylio, Bardzo dziękuję za wróżbę. Zależało mi na tym, by ktoś udzielił mi szczerej odpowiedzi, bez tzw. owijania w bawełnę. Pozdrawiam mocno i również życzę Pani wszystkiego najlepszego. ”

  Pani Grażyna


  KLIKNIJ, aby zobaczyć wszystkie opinie

  Postaw tarota

  4,8
  Rated 4,8 out of 5
  4,8 na 5 gwiazdek (na podstawie 365 opinii)

  Zobacz wszystkie opinie o mojej pracy.

  Szybka pomoc 100% dyskrecji Gwarancja uczciwości


   Moje strony

   Zapraszam na moją stronę na facebooku: https://www.facebook.com/wrozkaotylia

   Polecam również mój blog o wróżbach i nie tylko: https://blog.otylia.pl

   Karty tarota - Opis

   Wielkie arkana


   0 Głupiec - 1 Mag - 2 Kapłanka - 3 Cesarzowa - 4 Cesarz - 5 Wiara - 6 Kochankowie - 7 Rydwan - 8 Sprawiedliwość - 9 Pustelnik - 10 Koło fortuny - 11 Moc - 12 Wisielec - 13 Śmierć - 14 Umiarkowanie - 15 Diabeł - 16 Wieża - 17 Gwiazda - 18 Księżyc - 19 Słońce - 20 Sąd - 21 Świat

   Małe arkana


   Czytaj więcej...

   Monety: 2 monet - 3 monet - 4 monet - 5 monet - 6 monet - 7 monet - 8 monet - 9 monet - 10 monet - As monet - Rycerz monet - Król monet - Królowa monet - Giermek monet

   Kielichy: 2 kielichów - 3 kielichów - 4 kielichów - 5 kielichów - 6 kielichów - 7 kielichów - 8 kielichów - 9 kielichów - 10 kielichów - As kielichów - Rycerz kielichów - Król kielichów - Królowa kielichów - Giermek kielichów

   Miecze: 2 mieczy - 3 mieczy - 4 mieczy - 5 mieczy - 6 mieczy - 7 mieczy - 8 mieczy - 9 mieczy - 10 mieczy - As mieczy - Rycerz mieczy - Król mieczy - Królowa mieczy - Giermek mieczy

   Buławy: 2 buław - 3 buław - 4 buław - 5 buław - 6 buław - 7 buław - 8 buław - 9 buław - 10 buław - As buław - Rycerz buław - Król buław - Królowa buław - Giermek buław

   Ciekawostki z bloga

   Numerologia


   Numerologia 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 11 - 22 - 33 - 44

   Horoskop ogólny


   Baran - Bliźnięta - Byk - Koziorożec - Lew - Panna - Rak - Ryby - Skorpion - Strzelec - Waga - Wodnik

   Najczęściej czytane artykuły


   Jak osiągnąć szczęście ? - Jak walczyć ze stresem ? - Dlaczego warto być asertywnym ? - Jak pozbyć się strachu ? - Jak walczyć z depresją ? - Jak wieść dobre życie ?

   Czytaj więcej...

   Numerologia


   Numerologia w związku - Podstawa numerologia - Dopasowanie liczb - Analiza numerologiczna - Nasza data urodzenia

   Troszkę o wróżeniu online


   Czego nie powie nawet najlepsza wróżka ? - Dobra wróżka online - Wróżba e-mail - Tarocistka a wróżka - Wróżby online przez internet - Jak przebiega wizyta u wróżki ? - Wróżenie z kart tarota - podstawy

   Jak działa tarot


   Jak zadawać pytania kartom ? - Jak opisać swoją sytuację życiową ? - Rozkład kart tarota na miłość, związek, pracę, zdrowie i pieniądze - Tarot TAK NIE - Interpretacja rozkładu tarota - Kiedy znajdę pracę ? - Finanse czyli pieniądze w tarocie - Tarot a zdrowie i choroby

   Wróżby miłosne


   Miłość karmiczna i związek karmiczny - Co on do mnie czuje ? - Romans w tarocie - Wróżba miłosna w kartach - Jak dowiedzieć się czy on mnie zdradza ? - Gdy mąż zdradza... Zdrada w tarocie - Rytuały i zaklęcia miłosne - Dlaczego się tym nie zajmuję ? - Zazdrość w tarocie

   Jaka będzie przyszłość ?


   Co będę szczęśliwa w życiu ? - Ile będę miała dzieci ? - Co mnie czeka w przyszłości ? - Kiedy wyjdę za mąż ? - Kiedy zajdę w ciążę ? - Kiedy urodzę dziecko ? - Kiedy uda mi się schudnąć ?

   Ezoteryka


   Jak sobie radzić z wampirami energetycznymi ? - Jak działą afiramcje ? - Czym jest oświecenie ? - Jak myśli i czyny kształtują naszą rzeczywistość ? - System czakr człowieka - Czym jest wizualizacja ?

   Jak zamówić ?

   zamów wróżbęjak zamówić wróżbę