Przepowiadanie przyszłości

Wszystko wskazuje na to, iż ludzie od dawna byli przejęci faktem, że nie znają przyszłych losów. Chcieli wiedzieć, co czeka ich w przyszłości i stworzyli parę oryginalnych metod, po to, żeby spróbować dotrzeć do tych informacji. Każdy z nich ma swoją nazwę.

Katoptromancja

Wróżenie przy pomocy luster lub błyszczących metalowych płyt.

Apantomancja

Przepowiadanie przyszłości z daty urodzenia i nie tylko...

Dywinacja z wykorzystaniem spotkanych po drodze zwierząt, ptaków i innych istot.

Sideromancja

Wróżba, podczas której na blasze spala się słomę i interpretuje się jej ślady i wzory, jakie pozostawi na blaszce.

Krystallomancja

Początkowo do wróżenia używano kawałka górskiego lub innego przezroczystego kryształu, później kryształowej lub szklanej kuli. Kto chciał poznać przyszłość, uporczywie wpatrywał się w błyszczącą powierzchnię, dopóki nie pojawiły się obrazy lub wizje.

Aksinomancja

Przedwieczny sposób jasnowidzenia na podstawie topora wbitego w kłodę drewna. Jako odpowiedź interpretowano dźwięki i wibracje, które powstały przy wbijaniu topora.

Klidomancja

Wróżenie z pomocą zawieszonego na nitce klucza.

Margaritomancja

Przewidywanie przyszłości z pereł. Dawniej podawano, iż perła umieszczona pod przewróconą czaszą powinna wydawać dźwięki, kiedy zbliża się do niej zły człowiek.

Gyromancja

Wieszczenie przyszłości przy pomocy koła wyłożonego z liter lub cyfr. Wróżbita chodzi po kręgu dopóki nie potknie się naprzeciwko jakiejś litery.

Demonomancja

Starożytne proroctwa przy pomocy demonów. Prorok albo wywoływał demona, albo tylko wypowiadał lub pisał jego imię, później demon w tej lub innej formie dawał odpowiedź na pytanie.

Astrogiromancja

Wróżenie za pomocą wielobocznego bączka, którego krawędzie zostały wyposażone w litery lub cyfry.

Punktacja

Sposób przepowiadania przyszłości, podczas którego losowo narysowane punkty łączy się ze sobą liniami i interpretuje się otrzymaną w ten sposób figurę.

Spodomancja

Wieszczenie przyszłości z popiołu. Na Słowiańszczyźnie w okresie świątecznym dziewczęta wieczorem sypały popiołem buty, a nazajutrz patrzyły, ile pozostało popiołu na obuwiu. Ta będzie najbogatsza, na której bucie pozostało najwięcej popiołu.

Piromancja

Wróżba na podstawie płomienia świecy lub lampy naftowej, do którego wrzuca się odrobinę ziół. Jeśli płoną one w szybkim tempie, to dobry znak. Słabej mocy płomień oznacza smutny los i krótkie życie.

Belomancja

Przedwieczny sposób wróżenia za pomocą rzucania lub balansowania strzałami.

Rafli

Prorokowano z piasku, a dokładniej za pomocą kresek rysowanych specjalnym patykiem na cienkiej warstwie piasku przesianego przez sito.

Owomancja

Wieszczenie przyszłości z kurzego jajka. Bierze się naczynie z ciepłą wodą i rozpuszcza w nim białko. Gdy się ścina, powstają liczne figury, których kształt trzeba przeanalizować. Natomiast białko, które osiada na dnie, uważane było za zapowiedź nieszczęścia.

Bibliomancja

Dywinacja z dowolnej książki, oparte na dowolnym wyborze tekstu. Było znane już w pradawnej Grecji, gdzie w taki sposób prorokowano za pomocą zwojów papirusowych. Współcześnie wróży się po prostu otwierając powieść na chybił trafił lub podając numer strony i wers liczony od góry lub od dołu.

Auspicjomancja

Pradawna wieszczba dokonywana na podstawie obserwacji lotu ptaków. Specjalny kapłan zakreślał żelazem pewną przestrzeń, na której oczekiwał znaku od przelatującego ptaka.

Kapnomancja

Przepowiadanie przyszłości na podstawie koloru, kształtu i kierunku unoszenia się dymu nad ołtarzem ofiarnym.

Nekromancja

Wzywanie dusz umarłych w celu pytania ich o przyszłość.

Halomancja

Jasnowidzenie z soli. Brano naparstek soli, naparstek wody, mieszano je i jedzono. Przeznaczony partner miał się pojawić we śnie i podać napój.

Aeromancja

Prastary sposób wróżenia na podstawie wyglądu nieba, obłoków, komet, spadających gwiazd i innych zjawisk widzianych na niebie.

Aleuromancja

Odpowiedź na pytania pisano na papierkach, papierki wkładano do kulek z ciasta zrobionego z mąki pszennej, zapiekano, mieszano i losowano.

Hydromancja

Dywinacja z wody. Interpretowano jej kolor, fale na jej powierzchni, podwyższenie i obniżenie poziomu w naturalnych zbiornikach wody, kręgi i liczbę „kaczek” kamienia puszczonego na wodę. Z wody korzystano również jak z „magicznego kryształu”, próbując zobaczyć w niej obrazy.

Geloskopia

Jasnowidzenie na podstawie śmiechu, określanie oblicza człowieka i otrzymywanie pewnych przesłanek zgodnie z tym, jak dany człowiek się śmieje. Uważano, że ten kto dużo się śmieje jest człowiekiem ciepłym i poczciwym, zaś kto rzadko lub wcale się nie śmieje, jest niekomunikatywny i ma twardy charakter. Cichy śmiech oznacza delikatność, zaś głośny oznacza obcesowość i skłonność do kłamstwa.

Moleozofia

Interpretowanie pieprzyków, brodawek, blizn i innych zmian skórnych. W czasach starożytnych jeden z ważniejszych sposobów jasnowidzenia.

Onomancja

Przewidywanie przyszłości na podstawie imion ludzi lub nazw przedmiotów. U Słowian w okresie świąt młode dziewczyny wychodziły na ulicę i pytały przechodnia o imię. Uważano, że w ten sposób można poznać imię przyszłego małżonka.

Sikomancja

Sztuka dywinacji za pomocą napisów na liściach drzew. Zrywano liść z drzewa i pisano na nim pytanie. Potem kładziono go w bezpieczne miejsce i patrzono w jakim czasie usycha. Im dłużej liść pozostawał świeży, tym lepsza była prognoza.

Chrimomancja

Dywinacja z pieniędzy znane od zamierzchłych czasów. W chwili obecnej można przepowiadać przyszłość z banknotów. Wyciągamy przypadkowy jeden banknot przy czym drugorzędny jest rodzaj waluty, zadajemy pytanie i sprawdzamy numer. Zasada jest taka, parzyste liczby są pozytywne dla kobiet, nieparzyste zaś korzystne dla mężczyzn. Są dwa sposoby poszukiwania odpowiedzi, w pierwszym trzeba zsumować wszystkie cyfry numeru banknotu. Jeśli np. suma wyniesie 22 to będzie liczbą parzystą. Drugi sposób polega na tym, że bierze się pod uwagę ostatnią cyfrę.

Kartomancja

Wieszczenie przyszłości za pomocą kart. Chyba najbardziej sławna dzisiaj metoda wieszczenia przyszłości.

Przepowiadanie przyszłości z daty urodzenia i nie tylko…

Karty tarota odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania oraz na wiele, wiele innych. Rezultatem poznania przyszłych wydarzeń dzięki Tarotowi jest możliwość spojrzenia na swoje życie z zupełnie innej, obiektywnej perspektywy i zaplanowania swojego życia inaczej, czyli tak, abyśmy osiągnęli szczęście, miłość, zdrowie, pieniądze i bezpieczeństwo.

Nie będzie wielkim odkryciem stwierdzenie, że wróżba tarota to sposób na zmianę swojego dotychczasowego życia na lepsze. Ty zdecyduj czy chcesz tej zmiany już dziś.

zamów wróżbęjak zamówić wróżbę


Tagi wpisu: Przepowiadanie przyszłości z daty urodzenia i nie tylko… horoskop, ,

Losuj kartę tarota

Kliknij w poniższą kartę, aby wylosować dla siebie kartę dnia.

Losuj jedną kartę tarotakarta dnia

O mnie

Wróżka Otylia Posiadam ponad 20 lat doświadczenia w stawianiu kart tarota oraz numerologii. Podstaw wróżenia nauczyła mnie moja babcia, resztę wiedzy szlifowałam przez lata a ciężka praca zaowocowała tym, gdzie teraz jestem i co robię. Jestem osobą bezkompromisową i zawsze we wróżbie mówię to, co pokazuje mi rozkład kart tarota a nie to, czego oczekuje ode mnie klient.

Moi klienci to osoby w różnym wieku, z różnym wykształceniem i różnej płci. Wróżę lekarzom, prawnikom, politykom, przedsiębiorcom, studentom, gospodyniom domowym i pracownikom biurowym. Po porady zgłaszają się do mnie polacy mieszkający za granicą. Tak naprawdę nie ma reguły, ponieważ moim klientem może zostać każda pełnoletnia osoba. Nie wróżę przez telefon i sms. Wróżę online przez e-mail. Jestem dostępna niemal 24h na dobę.

Z kart tarota wspieranych numerologią wróżę już kilkadziesiąt lat. Przez ten czas postawiłam tarota tysiącom osób, potrzebujących wsparcia i wskazówek dotyczących ich losu w niedalekiej przyszłości. Dzięki swojemu doświadczeniu i doskonale rozwiniętej intuicji jestem w stanie pomóc przy naprawdę trudnych i decydujących wyborach życiowych. Moja rada potrafi być bezcenna, mój Tarot czeka a decyzja należy do Ciebie.

Do kontaktu ze mną proszę się posłużyć adresem e-mail: wrozka@otylia.pl. Lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie zamów wróżbę. Pozdrawiam serdecznie.

Opinie o mnie

opinie

"Bardzo Pani dziekuję. Pani wróżba choć raczej nazwałabym to opisem stanu faktycznego, bardzo celnego jest poukładaniem w samym sobie treści, do których często wstyd się przyznać przed samym sobą.... Jeszcze raz bardzo dziękuję. Pozdrawian serdeczcznie i cieplutko w ten zimowy czas.... :-))))"

Pani Anna


opinie

"Spotkalismy sie 2 razy i juz wiem ze na tym koniec , zreszta kawalek mieszkamy od siebie , wierze w to co Pani napisala. Na pewno jesli bede miec jakis dylemat w przyszlosci to zglosze sie do Pani , bo nie tworzy Pani czegos czego nie ma , jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam."

Pani Iwona


opinie

"Droga pani Otylio pragne podziekowac za przeslana wrozbe oraz cenne porady. i oczywiscie polece pani uslugi wszyskim znajomym,udzie tutaj czesto potrzebuja wsparcia.z gory dziekuje i przepaszam za klopot. pozdrawiam Aldona "

Pani Aldona


KLIKNIJ, aby zobaczyć wszystkie opinie

Postaw tarota

Szybki kontakt ze mną. Uzupełnij formularz i kliknij przycisk wyślij na dole.
  Moje strony

  Zapraszam na moją stronę na facebooku: https://www.facebook.com/wrozkaotylia

  Polecam również mój blog o wróżbach i nie tylko: https://blog.otylia.pl

  Karty tarota - Opis

  Wielkie arkana


  0 Głupiec - 1 Mag - 2 Kapłanka - 3 Cesarzowa - 4 Cesarz - 5 Wiara - 6 Kochankowie - 7 Rydwan - 8 Sprawiedliwość - 9 Pustelnik - 10 Koło fortuny - 11 Moc - 12 Wisielec - 13 Śmierć - 14 Umiarkowanie - 15 Diabeł - 16 Wieża - 17 Gwiazda - 18 Księżyc - 19 Słońce - 20 Sąd - 21 Świat

  Małe arkana


  Czytaj więcej...

  Monety: 2 monet - 3 monet - 4 monet - 5 monet - 6 monet - 7 monet - 8 monet - 9 monet - 10 monet - As monet - Rycerz monet - Król monet - Królowa monet - Giermek monet

  Kielichy: 2 kielichów - 3 kielichów - 4 kielichów - 5 kielichów - 6 kielichów - 7 kielichów - 8 kielichów - 9 kielichów - 10 kielichów - As kielichów - Rycerz kielichów - Król kielichów - Królowa kielichów - Giermek kielichów

  Miecze: 2 mieczy - 3 mieczy - 4 mieczy - 5 mieczy - 6 mieczy - 7 mieczy - 8 mieczy - 9 mieczy - 10 mieczy - As mieczy - Rycerz mieczy - Król mieczy - Królowa mieczy - Giermek mieczy

  Buławy: 2 buław - 3 buław - 4 buław - 5 buław - 6 buław - 7 buław - 8 buław - 9 buław - 10 buław - As buław - Rycerz buław - Król buław - Królowa buław - Giermek buław

  Ciekawostki z bloga

  Numerologia


  Numerologia 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 11 - 22 - 33 - 44

  Horoskop ogólny


  Baran - Bliźnięta - Byk - Koziorożec - Lew - Panna - Rak - Ryby - Skorpion - Strzelec - Waga - Wodnik

  Najczęściej czytane artykuły


  Jak osiągnąć szczęście ? - Jak walczyć ze stresem ? - Dlaczego warto być asertywnym ? - Jak pozbyć się strachu ? - Jak walczyć z depresją ? - Jak wieść dobre życie ?

  Czytaj więcej...

  Numerologia


  Numerologia w związku - Podstawa numerologia - Dopasowanie liczb - Analiza numerologiczna - Nasza data urodzenia

  Troszkę o wróżeniu online


  Czego nie powie nawet najlepsza wróżka ? - Dobra wróżka online - Wróżba e-mail - Tarocistka a wróżka - Wróżby online przez internet - Jak przebiega wizyta u wróżki ? - Wróżenie z kart tarota - podstawy

  Jak działa tarot


  Jak zadawać pytania kartom ? - Jak opisać swoją sytuację życiową ? - Rozkład kart tarota na miłość, związek, pracę, zdrowie i pieniądze - Tarot TAK NIE - Interpretacja rozkładu tarota - Kiedy znajdę pracę ? - Finanse czyli pieniądze w tarocie - Tarot a zdrowie i choroby

  Wróżby miłosne


  Miłość karmiczna i związek karmiczny - Co on do mnie czuje ? - Romans w tarocie - Wróżba miłosna w kartach - Jak dowiedzieć się czy on mnie zdradza ? - Gdy mąż zdradza... Zdrada w tarocie - Rytuały i zaklęcia miłosne - Dlaczego się tym nie zajmuję ? - Zazdrość w tarocie

  Jaka będzie przyszłość ?


  Co będę szczęśliwa w życiu ? - Ile będę miała dzieci ? - Co mnie czeka w przyszłości ? - Kiedy wyjdę za mąż ? - Kiedy zajdę w ciążę ? - Kiedy urodzę dziecko ? - Kiedy uda mi się schudnąć ?

  Ezoteryka


  Jak sobie radzić z wampirami energetycznymi ? - Jak działą afiramcje ? - Czym jest oświecenie ? - Jak myśli i czyny kształtują naszą rzeczywistość ? - System czakr człowieka - Czym jest wizualizacja ?

  Jak zamówić ?

  zamów wróżbęjak zamówić wróżbę