Król mieczy tarot
Król mieczy jest kartą tarota należącą do Małych Arkanów.
Znaczenie karty
Karta oznacza osobę rozważną, która kieruje się rozumem, a nie emocjami. Król mieczy symbolizuje osobę o dojrzałym umyśle, inteligentną i błyskotliwą, która ma nieograniczoną władzę związaną ze słowem (może to być na przykład sędzia lub prezydent). Jest to osoba o niepodważalnym autorytecie kierująca się logicznym myśleniem i widząca wyjście z każdej sytuacji.
Symbolika
Król mieczy siedzi na tronie w niebiesko-fioletowo-pomarańczowej szacie i trzyma w jednej ręce miecz. Patrzy prosto przed siebie. Tron znajduje się na wzniesieniu, za nim widoczne są chmury, a na tronie znajdują się wzory motyli – są to symbole powietrza, żywiołu, który odpowiada mieczom. Powietrze jest również symbolem rozumu.
Uczucia, zdrowie i praca
Król mieczy kieruje się rozsądkiem, dlatego też nie licz, że będzie on romantycznym i zaskakującym kochankiem. Ocenia kobiety po ich inteligencji i często czuje potrzebę, by udowadniać wyższość swojego rozumowania. W zdrowiu karta zwiastuje problemy z kręgosłupem i konieczną wizytę u masażysty lub kręgarza. Może również oznaczać alergie i problemy z układem oddechowym. Karta wróży dobry czas na wprowadzanie planów zawodowych i jest pomyślnym zwiastunem sukcesu. Może również sugerować potrzebę podniesienia kwalifikacji zawodowych.
Karta odwrócona
Odwrócona karta oznacza osobę surową i okrutną, która często wykorzystuje swój autorytet i władzę, by osiągnąć własne cele i dąży po trupach do władzy, nie zważając na nic.
Karty tarota odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania oraz na wiele, wiele innych. Rezultatem poznania przyszłych wydarzeń dzięki Tarotowi jest możliwość spojrzenia na swoje życie z zupełnie innej, obiektywnej perspektywy i zaplanowania swojego życia inaczej, czyli tak, abyśmy osiągnęli szczęście, miłość, zdrowie, pieniądze i bezpieczeństwo.
Nie będzie wielkim odkryciem stwierdzenie, że wróżba tarota to sposób na zmianę swojego dotychczasowego życia na lepsze. Ty zdecyduj czy chcesz tej zmiany już dziś.